Star Tv

1,926
 
 
146
1

İzlediğin canlı tv kanalı 11 Mar 2021 tarihinde yayınlandı.


Star Tv Canlı izle – televizyonu resmi olmasada yurt dışında ilk türk özel kanalı olarak o zamanlar star1 ismiyle yayına başlamış kanalıdır. Kanalın ilk kurucuları Ahmet Özal ve Cem Uzan olur. 2011 yılında doğan grubuna gecen kanal gelen baskılardan sonra kanalı Doğuş Yayın Grubuna satılan kanal halen bu şirket bünyesinde yayınlarına devam ediyor.

Almanya üzerinden test yayınlarına başlamıştır. Lihtenştayn şehrinde belli bir miktar para karşılığı yabancı bir şirket tarafından kanal satın alındı. Yıldız 1 ismi ile piyasaya sürülmüş olmaktadır. Bu yabancı şirketin Türkiye temsilcisi de Cem Uzan, Kemal Uzan ve Ahmet Özal oldu. Kurulduğu andan itibaren 3 yıl süre ile kanal Özal tüm ortaklık bünyesinde faaliyetlerini sürdürmüş olmaktadır.

Star TV Canlı HD izle kurulduğu anda bu isme haiz değildir. Star Tv izle, Doğuş yayın Grubu bünyesinde senelerdir etkinlik gösteren ve Türkiye’nin en önemli kanalları içinde yer almaktadır. Kanal, Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından ilk temelleri atılmış olmaktadır. Her ne kadar star Tv kurulduktan sonra dahi “Anayasa’ya göre özel Radyo ve TV yasak” anayasa maddesi dahli tesiri nezdinde devlet bunu engellemeye çalışsa başarılı olmadı.

Star Tv Canlı Yayın izle

Devrin cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın müsaade etmesi ile yıldız TV resmen bir Türk kanalı olarak ekranlardaki yerini almış olmaktadır. 2003 yılında ise tamamen sayısal gösterim formatında gösterim anlayışını benimsemiş bulunmaktadır. Star TV 1999 yılında ilk sayısal gösterimı yapmış olmaktadır. 2004 yılında devletin el koyması ile bir yıl süresince kanal TMSF bünyesinde bulunmuş olmaktadır. Doğmuş yayın holding bünyesinde bulunan başka kanallardaki sevilen dizi ve programlardan bazıları da bu kanala aktarılmış olmaktadır. Akabinde 2005 senesinde ise doğan gösterim tüm ortaklık o süre için oldukça yüksek bir miktar ödeyerek kanalın sahibi olmuş bulunmaktadır. 1992 senesinde Ahmet Özal ve Cem Uzan arasındaki ortaklığı bitti. Ahmet Özal kanalın star 1 olan ismini kendi üstüne tescil yaptırmış olmaktadır.

Özal holding bünyesinde yayıncılık yaşamına başlamış olan kanal bu zamana kadar bir oldukça defa el değiştirmiş olmaktadır. Bunun üstüne Cem Uzan da kanalın adını, logosu değiştirdi. Bir süre sonrasında, “özel amaç hizmet eden ve haksız rekabete yol açıcı yayınlaması” nedeniyle. Radyo tv Üst Kurulu tarafınca kanal 15 gün gösterim yapmama yasağı almış olmaktadır. Yıldız TV bünyesinden birden çok kanal kurulup şu an halen daha yayın yapmaktadır.

Star Tv HD İnternetten nasıl izleyebilirim?

Yaz star’da Güzel, çarpıcı sözl haziran ayından sonra geçerli olan çarpıcı söz olmaktadır. Zaman içinde çeşitli sloganlar kullanılmış olsa şu anda kanal bünyesinde 2 slogan kullanılmaktadır. Kanalın devamlı kullandığı slogan ise 2014 yılından beri “Starsan star’dasın ” olmaktadır. Kanalın şu an kullandığı mevcut logo ise tek yıldızın etrafında bulunan gök kuşağı renklerinin altında yazılı olan yıldız yazısı olmaktadır. Kanalın genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Ayrıca kanala ait Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşların da izlemesi için Euro yıldız kanalı da yıldız TV bünyesinde bulunmaktadır.

Kanalın Haber Editörü:

Kanalda haber editörleri olarak Nazlı Çelik, Ünal Oymak, Ayşegül Akın faaliyet göstermektedir. Star Tv Kesintisiz izle, Türkiye’de gösterim meydana getiren ve geniş çaplı bir formata haiz ulusal kanal olarak ön plana çıkmaktadır. Kanalın unvanı yıldız TV Medya Hizmetleri Anonim Şirketi olmaktadır. Dizi, beyaz perde, yarışma, magazin, gündüz kuşağı gibi her kategoride kanalın yayınları bulunmaktadır. Kanalın genel yayın yönetmenliği Ömer Özgüner tarafınca yapılmaktadır.

Star Tv Uydu Frekans Bilgileri:

Kanalı seyretmek için karasal yayınların çoğundan faydalanma imkanı bulunmaktadır. Ek olarak D SMART 24. Kanal, Digitürk 27. Kanal, Filbox 23. Kanal, Tivibu 27. Kanal üzerinden kanalın yayınlarını canlı olarak takip etme fırsatı bulunmaktadır. TURKSAT 4A üzerinden 12015 H 27500 5/6 (SD/HD) frekansları girilerek normal antenli gösterim üzerinden seyretme imkanı olmaktadır. Ayrıca kanalın kendine ait web sitesi de bulunmaktadır. Ayrıca kanalı yüksek çözünürlük kalitesine sahip HD formatında da izleme imkanı yer almıştır. Canlı yayını izlemek isteyenler, program ve dizileri kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için internet sitesi ayrı bir alternatif olmaktadır.

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor